Гінекологічні захворювання

Актуальність

Захворюваність на рак невпинно зростає у всьому світі, зокрема встановлено, що кожні дві хвилини на планеті помирає жінка від раку шийки матки.¹ А від раку молочної залози щорічно вмирають біля 2 млн жінок. Рак все частіше вражає молодих жінок у віці від 30 до 39 років і стає однією з основних причин жіночою смертності.² В Україні рівень захворюваності на рак є одним із найвищих серед європейських країн.³

Корінь зла в тому, що передракові захворювання, наприклад  дисплазія шийки матки, протікають без симптомів і виявлення  небезпеки часто відбувається надто пізно. Регулярні відвідування гінеколога безперечно могли б суттєво допомогти але зазвичай жінки не ходять до лікаря поки не заболить. Крім того, навіть регулярні обстеження все одно вирішують не все. Адже за навіть коротку перерву між гінекологічними оглядами жінка може бути інфікована папіломавірусом, герпесом, хламідіями, які створюють умови для появи небезпечних клітин.

 

Чому виникає рак?

Навіть якщо інфекцію пригнічено та немає проявів запалення – не виключений рецидив та загострення захворювання. Загальновідомо, що такі патологічні стани як запалення, дисплазія, сухість, лейкоплакія, генітальний герпес, папіломавірус – часто рецидивують. Тому дієва підтримка  особливого жіночого імунітету життєво необхідна, перш за все з метою стати на заваді передраковому захворюванню.⁴

Більш того, дослідження останніх років у різних країнах говорять нам про те, що ендометріоз, розповсюджене жіноче захворювання, підвищує онкологічні ризики. І хоча ендометріоїдна клітина на сьогодні остаточно не визнана злоякісною онко-клітиною, ця клітина доведено має характерні для ракової клітини властивості: протидіє імунним клітинам жінки, блокує природні механізми самознищення, може переміщатися і поширюватися у різні органи за допомогою судин. Ендометріоз – це підвищений ризик раку ендометрію, яєчників, молочної залози.⁵ Тому ендометріоз слід обов'язково лікувати.

 

Як працює АРЕКУР®

Імунні пептиди у складі препарату Арекур® активують особливий жіночий імунітет на поверхні шийки матки і внаслідок цього власні імунні клітини жінки  знаходять і знищують бактерії, віруси та атипові клітини які можуть стати небезпечними.⁵

Важливо, що Арекур® залучає до ефективної роботи лише зрілі імунні клітини жінки – лімфоцити та макрофаги, тому діє потужно і безпечно, не виснажуючи резерви імунної системи.

Стимулюючи активну роботу імунітету, Арекур® забезпечує синтез основної зброї проти вірусів, бактерій та пухлин – білків імуноглобулінів, що знищують інфекцію та протидіють появі небезпечних клітин.

Арекур® як посилює роботу імунітету, так і допомагає організму впоратися з інтоксикацією, що виникає після прийому антибіотиків.

Арекур® доповнює протипухлинні ефекти протокольної хіміотерапії, променевої терапії, посилює роботу імунітету і як препарат супроводу допомагає організму впоратися з інтоксикацією, що виникає внаслідок загибелі пухлинних клітин. Це значно полегшує загальний стан пацієнтів та відчутно покращує їх якість життя.⁶

Джерела:
1.Beddoe AM. Elimination of cervical cancer: challenges for developing countries. Ecancermedicalscience. 2019 Nov 12;13:975. doi: 10.3332/ecancer.2019.975. PMID: 31921346; PMCID: PMC6946419.
2.Tanaka S, Palmer M, Katanoda K. Trends in cervical cancer incidence and mortality of young and middle adults in Japan. Cancer Sci. 2022 May;113(5):1801-1807. doi: 10.1111/cas.15320. Epub 2022 Mar 15. PMID: 35253327; PMCID: PMC9128164.
3.Tsip. N.P. Cervical cancer in pregnancy, a modern guideline and a vector for the development of therapeutic approaches. Oncology. 2019, Vol.21 (1). 5 - 9 
4.Kurchenko A et al., Anti-recurrent Immunocorrection in Gynecology Andrology and Proctology. Int J of Immunology. 2020. Vol. 8 (1):  1-8.
5. Zakharenko N  et al. Prospects for the Treatment of Endometriosis: The Effect of Immune Peptides on the Reactivation of Immune Surveillance over Ectopic Endometrial Cells. Journal of Gynecology and Obstetrics. Vol. 8, No. 5, 2020, 148-153
6. Shypulin V, Stoliarova O et al. Study of the Exogenous Peptide Effect on the TGF-β1 Expression-A Risk Factor for the Hepatocellular Carcinoma Recurrence. American Journal of Biomedical and Life Sciences. 2019. 7 (4 ): 73-78.  


Поради фахівця

bulavenko_olha.jpg

Булавенко Ольга Василівна,
акушер-гінеколог, д.мед.н. професор зав.кафедрою акушерства та гінекології №2 ВНМУ ім. М.І.Пирогова

Хронічні інфекційно-запальні та гіперпластичні процеси – аденоміоз, ендометріома, гіперплазія ендометрія, мастопатія, крауроз – супроводжуються пригніченням імунітету, що підвищує ризик онкологічних захворювань.
Стандартне лікування даних станів невідворотно призводить до імуносупресії.

Арекур – інноваційний комбінований препарат антиінфекційних і протипухлинних пептидів, що реалізує програму протирецидивної імунокорекції із збереженням резервів імунітету. Має антибактеріальні, противірусні, протигрибкові, протипухлинні та регенеруючі властивості.

Препарат є в наявності у формі супозиторіїв, мазі ампул та капсул.

fomina_tetyana.jpg

Фоміна Тетяна Анатоліївна, акушер-гінеколог вищої категорії, експерт з питань планування та ведення вагітності, лікування захворювань шийки матки медичного центру «Ремедівін»

Важливо розуміти, що приховані інфекції сечостатевих органів створюють умови для переродження нормальних клітин у злоякісні.

Тому вкрай важливо проведення своєчасного обстеження у гінеколога з метою виявлення перехідних станів.

Потужний імунокоректор Арекур активно корегує і налаштовує імунітет жінки на дієву відсіч серйозним хворобам.

 

Клінічні випадки

Лікар: гінеколог-онколог Задорожний В.А., м. Одеса

Клінічний випадок 1
Пацієнтка 74 роки 
Березень 2017 встановлено діагноз - рак шийки матки.
Проведено передопераційну променеву терапію та зроблено операцію Вертгейма + видалення лімфатичних вузлів + променеву терапію УЗД 14.11.22 Матка, придатки видалені, у малому тазі спайковий процес, патологічних осередкових ехотіней немає. 
Цитологічне дослідження (ПАП-тест) від 14.11.22 - HSIL, CIN 1-3 плоскоклітинне інтраепітеліальне ураження високого ступеня - Bethesda.
Призначено супозиторії Арекур на 20 днів. 

УЗД 04.01.23 в ділянці рубця інфільтративна тінь без чітких меж 38х34 мм (рецидив захворювання?). 
Цитологічне дослідження (ПАП-тест) від 04.01.23р LSIL, CIN 1-2 в поодиноких клітинах. 
Призначено повторний курс Арекур на 20 днів. 
УЗД 20.02.23 Спайковий процес у малому тазі, об'ємних утворень не виявлено.
Цитологічне дослідження (ПАП-тест) від 20.02.23 LSIL , CIN 1.
Спостереження продовжується.   

Відгуки пацієнток

Віталіна. 30 років.

Майже 3 роки не давав спокою генітальний герпес. Здавала імунограми, приймала ацикловір, валацикловір, імуномодулятори. Тільки все заживе, місяць-два нормального життя, а потім знов висипає. Лікарка сказала, що інфікує чоловік. Так, аналізи показали, що в нього є вірус, але ніколи не було жодних проявів. Заставила його теж пропити курс ацикловіру, десь півроку спали з презервативом - і все одно герпес повертається. Думала вже що треба змиритися. Два місяці тому була знов у гінеколога і вона порадила препарат Арекур. Необхідно було зранку робити ін'єкцію, а ввечері вставляти вагінальну свічку. І так 20 днів. Я спробувала. Єдине що уколи болісні, а так нормально. Почала чекати загострення, як завжди. І воно відбулося, але не через 2 місяці на третій, а через півроку! Це вже було щастя. До того ж, висипки було небагато, так кілька пухирців. Я подзвонила до лікарки, вона порадила ще раз пройти курс Арекуру. Жодних вагань у мене не було. Зараз вже 9 місяць після останнього загострення зимою. Ми у вересні були в Турції, а раніше море  - це на 100 відсотків повернення проблеми. Вже середина жовтня і нічого. Арекур допоміг імунній системі напевно. Сподіваюсь це надовго.

 

Инна, 49 лет.

Меня зовут Инна, мне 49 лет. Моему мужу 51. Не хочу чтобы подумали, что хвастаюсь, но у нас с мужем вообщем все хорошо.  В интимном плане))  Не так как в молодости, но все-таки хорошо или наверное чуть лучше чем у других пар в таком возрасте.

Недавно над нашей гармонией нависла настоящая угроза. У меня появились дискомфортные ощущения, зуд, но самое неприятное - это боль во время близости. Пошла к своему гинекологу и он поставил диагноз крауроза, сказал что нужна лазерная коррекция. Я посмотрела в интернете что это. Почему-то пока не решилась ее делать. Начала искать более щадящие средства и узнала про свечи Арекур. Попробовала. По инструкции курс лечения 20 дней. Но уже через 6-7 дней неприятные ощущения исчезли. Тем не менее прошла весь курс. Очень рада, что интимный комфорт удалось восстановить. Для верности снова пошла к врачу. Он был приятно удивлен и сказал что "картина восстановления слизистой поразительная" и лазерная коррекция понадобится не скоро. Так что кто пока не решился на лазер, можно справиться с проблемой.

 

Мирослава, 28 лет.

Регулярно посещала своего гинеколога. А в последний год как-то пропустила, с этим короновирусом вообще все слилось в какие-то нескончаемые слайды. Дни идут одинаково, какая-то тихая депрессия и ничего не хочется. Вспомнила о здоровье и решила пойти. Новость на осмотре была неутешительная - дисплазия 1 степени. Это еще не операция, но все же. Тем более что у меня нет детей и хотелось бы чтобы когда-то появились. Гинеколог назначила свечи Арекур, курс 20 дней, 2 раза в день. Препарат дорогой, поэтому начала читать про него в интернете, про дисплазию, эффективность. Исследования есть в американских журналах. Поняла, что препарат стоящий. Прошла лечение и пошла на повторный осмотр. Врач сказала, что проблема не ушла на 100%, но все значительно лучше и хирургии можно будет избежать. Лечение буду продолжать, с таким не шутят. Советую не пропускать регулярные осмотры. Сама убедилась.

 

Неля К., г. Днепр

Четыре года назад поставили диагноз эндометриоза. Принимала гормон Визам. Несколько месяцев. Становилось лучше, потом опять хуже. Не буду писать что конкретно, все знают симптомы. Еще перед карантином, в марте закончила принимать гормон, пошла к своему гимнекологу. Она назначила мне свечи Арекур. Нужно было принимать 20 дней, потом после перерыва еще 20. После Арекура прошло уже почти полгода, обострений симптомов нет. Есть надежда, что он мне помог.

 

Ирина Г., 34 года,  г. Киев

В начале года у меня появились нетипичные выделения, чувство дискомфорта. Пошла к гинекологу, которого посоветовала подруга. Это был молодой профессор, зав.отделением. Сделал диагностику, диагностическое выскабливание. Анализы показали что это гиперплазия эндометрия. Я очень испугалась, так как прочитала, что это предраковое состояние матки. Профессор сказал что не надо паниковать, что это можно лечить, назначил гормоны и вагинальные свечи Арекур. В течение месяца становилось лучше, ушли симптомы. На повторном осмотре профессор сказал, что все идет правильно и нужно продолжать лечение. Я успокоилась и теперь верю, что все будет хорошо. Большое спасибо лечащему врачу, он доктор с большой буквы.

 

Тетяна, 29 років, м. Вишневе.

Я вже багато років хожу до лікаря у ЖК. Останній раз вона подивилася і сказала що не все добре. Сказала, що додатково потрібно здати аналізи на маркери. Після обстеження поставила діагноз "лейкоплакія". Виявилося, що це небезпечний стан оболонки піхви і уражене місце краще видалити. Довелося зробити кріо. Після цього призначила свічки Арекур. Свічки дуже добре заспокоювали неприємні відчуття після кріо, на повторному обстеженні з'ясувалося що загоєння йде нормально. Ще раз дякую за чуйне ставлення та професіоналізм.

 

Ангелина, 56 лет, г. Полтава.

Гинеколог поставил диагноз крауроз. Назначила вагинальный крем и свечи с пробиотиком. В первое время  стало значительно лучше, я потом даже и забыла про проблему. Но вскоре после окончания лечения все жалобы вернулись. Кажется стало даже хуже. Решила поискать еще какие-то варианты, нашла инфо про свечи Арекур. Довольно подробно описано про состав, как они действуют. Решила попробовать один 20-дневный курс. Поначалу, первые дней 5 - 6 ничего не происходило. Я начала думать что все бесполезно. Но в конце недели приема свечей стало становиться лучше. Потом неприятные симптомы исчезли. После лечения я ждала возвращения дискомфорта. Но уже 2 месяца все ок.

 

Настя, 22 года, Одесса.

Постоянно проблемы с молочницей. Это не только у меня, у подруг то же самое. Все пьют дифлюкан, фуцис, дифлюказол, покупают свечи. Сначала вроде помогает, потом опять по новой. В последний раз гинеколог еще написала: "кандидоз, бактериальный вагиноз". Снова пришлось пить антибиотики. Так недалеко и до депрессии. Постоянно читаю на сайтах о проблеме. Нашла что при вагинозе хорошо действуют свечи Арикур, поднимают местный имуннитет. Позвонила гинекологу - сказала что можно пробовать. После Арекура - уже три месяца никакого вагиноза и кандидоза. Расказала девочкам, кто попробовал - все довольны результат.

 

Наталія, 27 років, м. Луцьк.

Я довго лікувала дисплазію, аж поки не направили до онко-гінеколога. Лікар у міській лікарні виявилася дуже досвідчена, ставила багато запитань. Ретельно дивилася всі аналізи, виписки. Після огляду сказала, що поки є шанси лікуватись без операції. Це для мене важливо, тому що колись хотіла б мати дитину. 20 днів я приймала супозиторії Арекур. Потім через тиждень знов була у лікаря. Вона сказала, що ситуація краще, але потрібно лікуватись ще 20 днів. Через місяць виявилося, що дисплазії немає. А через 3 місяці повторно здала аналізи. Все добре. Вірусу папіломи також немає. Арекур мені допоміг.

 

Алина, 39 лет, Киев

Как-то постепенно стала чувствовать боль в молочных железах, сначала при месячных, потом все время. Поставили диагноз: фиброзно-кистозная мастопатия. Гинеколог назначил мастодинон. Принимала несколько месяцев, боли ушли. Потом мне еще посоветовали Брестаджин, тоже долго принимала. Потом проблема вернулась. Я обратилась к фитотерапевту. Он назначил фитосбор "Эссиак" и капсулы "Арекур". После месяца приема стало лучше, по совету фитотерапевта курс продолжила еще месяц. И уже полгода нет никаких симптомов.