Дихальна система

Актуальність

 

Однією з найпоширеніших у світі хвороб дихальних шляхів є хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ). ХОЗЛ – це прогресуюче захворювання, що викликає задишку, має схильність до частих загострень та загрожує життю пацієнта. Смертність від ХОЗЛ продовжує збільшуватися і посідає 4 місце серед усіх причин смерті в загальній популяції.¹ Поширеність ХОЗЛ у чоловіків старше 40 років у країнах Європи щорічно зростає. ²

Клінічний досвід останніх десятиліть у багатьох країнах свідчить, що хронічне обструктивне захворювання легень лікується дуже важко. Одна з причин розвитку ХОЗЛ — тютюновий дим у результаті куріння тютюну або пасивне вдихання вторинного тютюнового диму.³ Також ХОЗЛ виникає внаслідок хронічного запалення, що призводить до потовщення стінок дихальних шляхів, збільшення вироблення слизу, важкого кашлю і, зрештою, постійних змін у структурі легенів.⁴

Слід обов’язково відзначити, що аналіз великого обсягу клінічних даних свідчить про підвищений ризик виникнення раку легенів у пацієнтів з захворюваннями легень, тому своєчасна і повноцінна онко-профілактика є вкрай важливою.⁵

.

Чому виникає рак?

Навіть якщо інфекцію знищено та немає проявів запалення – не виключений рецидив та загострення захворювання. Головною причиною проникнення бактерій і вірусів у слизову оболонку є недостатність имунної системи дихальних шляхів. Цю систему представляє головний гравець місцевого імунітету – секреторний імуноглобулін А. Цей захисний білок, назву якого важко вимовити, виділяється у просвіт бронхів і знищує небезпеку. Але коли у пацієнта розвивається ХОЗЛ, спостерігається недостатня активність  цього імуноглобуліну, тому дихальні шляхи стають наче обеззброєними перед інфекцією. Часті рецидиви ХОЗЛ викликають незворотні зміни у клітинах слизової оболонки бронхів, які можуть призвести до розвитку раку легенів.⁵

Як працює АРЕКУР®

Імунні протеїни в складі препарату – це RJP-1 та дефензини, мають протипухлинні, антибактеріальні та противірусні властивості. Також примітно, що завдяки своїм характеристикам, сформованим еволюцією впродовж мільйонів років, імунні пептиди в умовах підвищеної активності запальних речовин здатні зменшити запалення. І навпаки, коли потрібне підсилення імунітету, пептиди активують необхідну кількість імунних клітин.⁶

Механізм активації імунних клітин доволі простий: накопичуючись, імунні пептиди прикріплюються до клітинних мембран – так зростає вірогідність визначення і знищення інфікованих та атипових клітин у вогнищах запалення і реалізується дієва імунна профілактика новоутворень бронхів.   

Завдяки унікальній пептидній формулі, АРЕКУР® має надзвичайно високу ефективність та неперевершену безпечність застосування, що підтверджується багаторічним клінічним досвідом.


Джерела:
1.Yawn BP, Mintz ML, Doherty DE. GOLD in Practice: Chronic Obstructive Pulmonary Disease Treatment and Management in the Primary Care Setting. Int J Chron Obstruct Pulmon Dis. 2021;16:289-299.
2.Unninayar, Dana et al. “Polyvalent Immunoglobulin as a Potential Treatment Option for Patients with Recurrent COPD Exacerbations.” International journal of chronic obstructive pulmonary disease vol. 16 545-552. 2 Mar. 2021.
3. Postma DS, Bush A, van den Berge M. Risk factors and early origins of chronic obstructive pulmonary disease. Lancet. 2015;385(9971):899–909. 
4.Yawn BP, Mintz ML, Doherty DE. GOLD in Practice: Chronic Obstructive Pulmonary Disease Treatment and Management in the Primary Care Setting. Int J Chron Obstruct Pulmon Dis. 2021;16:289-299.
5. Zhang X, Jiang N, Wang L, Liu H, He R. Chronic obstructive pulmonary disease and risk of lung cancer: a meta-analysis of prospective cohort studies. Oncotarget. 2017;8(44):78044-78056.
6. Panashchuk I, Tatskyi O, Konovalenko S. COPD: Perspectives of Immune Peptide Therapy and Lung Cancer Prevention, American Journal of Internal Medicine. Vol. 9, No. 6, 2021, pp. 248-252. doi: 10.11648/j.ajim.20210906.11


Поради фахівця

Без фото
Панащук Ігор Олексійович, пульмонолог, лікар вищої категорії, к.мед.н. зав. відділенням пульмонології та доказової медицини Інституту пульмонології і фтизиатрії, м.Київ

Аналіз клінічних даних свідчить про те, що застосування протирецидивної імунокорекції забезпечує захист дихальних шляхів від проникнення інфекції і таким чином запобігає можливим частим рецидивам ХОЗЛ. 

Застосування імунокоректора Арекур найефективніше за профілактичною схемою, перед сезоном осіннє-зимових ГРВІ: 1 інгаляція на день, курс 10 інгаляцій. Такі профілактичні курси рекомендовані пацієнтам з ХОЗЛ не менше 2 разів на рік.  Арекур повністю сумісний з антибактеріальними препаратами та протизапальною терапією.

 

Відгуки пацієнтів

Олександр. 59 років.

Чотири роки тому поставили діагноз ХОЗЛ. Спочатку турбував тільки кашель, а нещодавно з’явилася задишка, особливо як починаю шось робити фізично, чи коли гуляю з собакою. Знайшов у собі сили кинути палити. Минулої осені двічі звертався до лікаря, бо після застуди починався кашель, який не проходив тижні три, була навіть температура. Після останнього загострення пульмонолог порадив мені пройти курс профілактики – інгаляції Арекур. І після цього хвороба не поверталася. Не було загострення в березні. Кашель лишився тільки зранку, але взагалі набагато краще.
 

Валентин Валерійович. 63 роки.

Работал много лет водителем, был и в такси и дальнобоем. Курил конечно, тогда все курили. Заработал бронхит курильщика.  Курить я бросил, но среди ночи и утром уже много лет кашель, а как похолодает то вообще болею, с температурой, все хрипит. Дочка прочитала в интернете про Арекур и сказала посоветоваться с врачом – можно или нет ингаляции.  Пошел к семейному. Она сказала – если нету аллергии никакой или астмы то можно. Прошел 2 курса ингаляций по 10 раз, стало намного лучше откашливаться, дышать легче. Врач сказала через месяц повторить ингаляции. Еле дождался чтоб начать так как уверен был – станет еще лучше. Так и получилось. Теперь кашляю только утром и ночью не встаю. А не болел уже полгода. Так что ингаляции помогли.


Олена Василівна. 54 роки.

35 років працюю на залізниці. І вже не пам’ятаю скільки років з цигаркою. Робота така, хіба тут не закуриш? Пробувала кинути вже разів сорок  – та куди там! Яка ще радість в житті. Чоловік помер, діти поїхали. Була у лікарки – та каже що якщо не кину палити, то можу захворіти на рак. І порадила ще дихати інгаляціями. Називається Арекур. Зробила 10 інгаляцій – і справді краще. Менше кашель зранку та взагалі почуваюся нібито років на 10 молодше стала. Допомагає.