Небезпечна хвороба ендометріоз. Чому важливо лікувати?

Ендометріоз.Лікування.Арекур

Ендометріоз - це поширене жіноче захворювання, яке приносить значний інтимний дискомфорт, часто нестерпний біль, а головне - є фактором розвитку безпліддя та навіть раку. У структурі гінекологічної захворюваності ендометріоз міцно утримує третє місце після запальних захворювань і міоми матки, приводячи до значних порушень репродуктивної функції, стійкого больового синдрому, безпліддя, порушення функції суміжних органів та інвалідизації у важких випадках. Ендометріоз являє собою хронічний, запальний гінекологічний стан, залишається значно поширеним захворюванням та виявляється найчастіше у фертильних жінок і у 25-40% жінок, які страждають на безпліддя [1,2]. Вкрай важливо також і те, що сучасні дослідження свідчать про підвищений ризик раку серед пацієнток з ендометріозом. Такі жінки мають достовірно вищий ризик захворіти раком яєчників, раком шийки матки, раком молочної залози та раком щитоподібної залози [1-3].

Природа - це мудрість еволюції. І тому у здорових жінок клітини ендометрію не повинні виживати в разі виходу за межі їх нормального розташування. Це відбувається по-перше, в результаті їх запрограмованої загибелі (апоптозу), по-друге, через вплив мікрооточення очеревини - компонентів, що містяться в перитонеальній рідині. Однак у пацієнток з ендометріозом відзначається порушення цих механізмів. Клітини ендометрія вдало захищаються від імунітету жінки, успішно виживають, розташовуються на різних органах і головне - набувають властивостей атипових клітин: здатні постійно розмножуватись і мігрувати, використовуючи судини [2,4].

Відновити імунітет жінки та знищити небезпечні вогнища допомагає імунокорекція з використанням імунних пептидів. Завдяки ефекту тканинного накопичення, імунні пептиди у складі препарату Арекур приєднуються до клітинних мембран і таким чином провокують Т-лімфоцити до активних дій. Клінічний досвід підтверджує, що досягнення значущого ефекту при ендометріозі вимагає застосування супозиторіїв Арекур® 2 рази на добу протягом 20 днів, курс можна повторювати до 4 разів на рік. Арекур® не виснажує імунну систему, сумісний з антибіотиками, гормонотерапією і хіміотерапевтичними препаратами. На відміну від імуностимуляторів, імунні білки в складі імунокоректора Арекур® не виснажують імунну систему і не викликають імунного провалу, а гармонійно налаштовують імунні клітини на максимально продуктивну роботу проти явних і прихованих загроз. Вчасне та повноцінне лікування ендометріозу - це профілактика раку у жінок [5].

 

 

Джерела

1.Kvaskoff M, Mahamat-Saleh Y, Farland LV, Shigesi N, Terry KL, Harris HR, Roman H, Becker CM, As-Sanie S, Zondervan KT, Horne AW, Missmer SA. Endometriosis and cancer: a systematic review and meta-analysis. Hum Reprod Update. 2021 Feb 19;27(2):393-420.

2.Gaia-Oltean AI, Braicu C, Gulei D, Ciortea R, Mihu D, Roman H, Irimie A, Berindan-Neagoe I. Ovarian endometriosis, a precursor of ovarian cancer: Histological aspects, gene expression and microRNA alterations (Review). Exp Ther Med. 2021 Mar;21(3):243.

3.Eoh KJ, Han M, Kim EH, Jung I, Kim YT. Markedly increased risk of malignancies in women with endometriosis. Gynecol Oncol. 2021 Jan 26:S0090-8258(21)00079-2.

4.Murakami K, Kotani Y, Nakai H, Matsumura N. Endometriosis-Associated Ovarian Cancer: The Origin and Targeted Therapy. Cancers (Basel). 2020;12(6):1676.

5.Zakharenko N et al. Prospects for the Treatment of Endometriosis: The Effect of Immune Peptides on the Reactivation of Immune Surveillance over Ectopic Endometrial Cells. Journal of Gynecology and Obstetrics. Vol. 8, No. 5, 2020,148-153.